Výlety - turistika

Rekreační areál Nová Ves

Rekreační areál Nová Ves se nachází v nadmořské výšce 845 m v lokalitě zvané Na Vyhlídce, v místní části obce Dolní Moravice, Nová Ves. Hlavní dominantou areálu je 31,3 m vysoká vyhlídková věž, která nabízí tři krásné výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku, Uhlířský vrch, Velký a Malý Roudný, ale i pohledy na města Bruntál, Břidličná, Šternberk či obec Rýžoviště včetně jejich okolí. Při výborné viditelnosti lze z vyhlídkové věže pozorovat pohoří Beskyd či Vysoké Tatry. Vzdálenost 5 km od ubytování. Bližší informace zde

Naučná stezka Bílá Opava 

Stezka prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků.

Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na 13 informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace. Stezka je dlouhá celkem 10 kilometrů a prochází těsně kolem vodopádů.

Na naučnou stezku Bílá Opava se dostanete buď z Karlovy Studánky, rozcestí Hubertus, nebo v opačném směru od chaty Barborka. Vzdálenost do Karlovy Studánky 12 km.

Mechová Jezírka Rejvíz

Největší komplex vrchovištního rašeliniště, rašelinných lesů a rašelinných luk na severní Moravě a ve Slezsku. Rejvíz je národní přírodní rezervace poblíž obce Jeseník a Zlaté Hory,  leží na rozvodí Černé Opavy a Vrchovištního potoka v nadmořské výšce 734–794 m. Prochází jím naučná stezka Rejvíz – Mechové jezírko po chodníku z klád. Na trase 2,2 km je 5 zastavení s názornými texty o hlavních fenoménech lokality.  Centrem Rejvízu je Velké mechové jezírko, necelý 1 km jižně od osady Rejvíz se v severovýchodní části rezervace nachází Malé mechové jezírko, které je zcela zarostlé a není veřejnosti přístupné. Naučná stezka Rejvíz Mechové jezírko je určena pouze pro pěší návštěvníky!

Vzdálenost od ubytování 42 km.

Apartmány U Potoka
Horní Moravice 17,18
Dolní Moravice

Naši partneři

   logo   

© 2023 - apartmanyupotoka.cz | IČ: 62301012 | Sp. značka: C 12656 vedená u Krajského soudu v Ostravě | Informace pro návštěvníky | O cookies

local_post_officerezervace@apartmanyupotoka.cz   phone777 722 892   facebook